PBO 2023

Drodzy Mieszkańcy!

Ruszyła kolejna edycja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Budżet obywatelski to proces, w trakcie którego mieszkańcy lokalnej wspólnoty bezpośrednio decydują o tym, jak rozdysponować cześć publicznego budżetu. Serdecznie Państwa zachęcamy do udziału w tegorocznym głosowaniu. Zwycięskie projekty zostaną wpisane do budżetu miasta Poznania na rok 2023.

W dniach 10.10 – 31.10 (do godz. 12:00) głosować można również na projekty z Dębca:

X. 3 Nasz Sportowy fyrtel – sportowe zajęcia dla wszystkich

https://pbo23.um.poznan.pl/d/194

X.5. Wilda-Dębiec-Świerczewo: rowerem na Wartostradę

https://pbo23.um.poznan.pl/d/244

X. 6 Dębiecki Ogród Zimowy – Sala Zielona

https://pbo23.um.poznan.pl/d/130

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE GŁOSOWANIA PBO 2023

Do wydania jest 25 mln zł – 19 na projekty rejonowe i 6 na projekty ogólnomiejskie (w tym 4 mln na Zielony Budżet). Maksymalna wartość projektu ogólnomiejskiego to 2 mln zł, a rejonowego – 800 tys. zł. Ogłoszenie wyników 30.11.2022

Głosujemy wyłącznie elektronicznie na stronie www.budzet.um.poznan.pl/glosowanie

Oddane głosy należy potwierdzić za pomocą kodu sms, przesłanego na podany nr telefonu. Dla osób, które nie mogą zagłosować elektronicznie lub nie posiadają telefonu komórkowego przygotowano stacjonarny punkt do głosowania w Urzędzie Miasta Poznania (pl. Kolegiacki 17).

Projekty są wybierane w głosowaniu powszechnym. Prawo głosu ma każdy mieszkaniec.

Podczas głosowania można oddać maksymalnie 5 głosów na projekty rejonowe i maksymalnie 2 głosy na projekty ogólnomiejskie (w tym jeden z Zielonego Budżetu). Warto pamiętać, że głosujemy tylko raz i wtedy powinniśmy rozdysponować wszystkie przysługujące nam głosy.

Informację o PBO 2023, pełen opis wszystkich projektów rejonowych i ogólnomiejskich znajdziecie Państwo na stronie internetowej

https://budzet.um.poznan.pl

https://pbo23.um.poznan.pl

W poprzednim roku zabrakło tylko 70 głosów projektowi Dębiecki Ogród Zimowy – Sala Zielona, żeby znalazł się w gronie zwycięskich projektów. To naprawdę niewiele. Głosujmy na projekty z Dębca!

Komunikaty