Pismo ZTM – Tramwaj – Klin Dębiec

Szanowni mieszkańcy Osiedla Zielony Dębiec,

W dniu 22.01.2018 otrzymaliśmy pismo z Zarządu Transportu Miejskiego informujące o kolizji planowanej trasy tramwajowej na Klin Dębiecki z naszym ryneczkiem przy ul. Racjonalizatorów i wynikającej z tego konieczności jego przeniesienia. Tempo prac wprawiło nas w niemałą konsternację.

Z jednej strony należy się cieszyć, iż idą do przodu prace nad wyczekiwaną przez mieszkańców osiedla trasą tramwajową. Fakt ten pozwala mieć nadzieje, że trasa tramwajowa na Oś. Dębina będzie kolejną, sztandarową inwestycją komunikacyjną Poznania po trasie na Naramowice.

Z drugiej strony jednak koncepcja ta stawia pod znakiem zapytania wypracowaną przez mieszkańców Dębca (nie bez gorących dyskusji) koncepcję odnowienia ryneczku – pierwszym jej etapem miała być budowa ogrodzenia, toalety publicznej oraz wiaty do gromadzenia śmieci z budżetu obywatelskiego, dzięki zwycięskiemu projektowi przygotowanemu przez Panią Marię Stasiakiewicz. Ponadto ze środków Rady Osiedla planowana jest na rok 2018 kontynuacja remontu chodników wzdłuż ulicy 28 czerwca 1956r.

Rada Osiedla będzie zmierzać do jak najszybszego nawiązania dialogu pomiędzy mieszkańcami, w celu wypracowania jednolitego stanowiska. Zarówno odnowienie ryneczku jak i budowa trasy tramwajowej jest żywotnym interesem naszego Osiedla – żadnej z tych szans nie możemy zaprzepaścić.

O rozwoju sytuacji będziemy na bieżąco informować Zarząd ROZD
Komisja Porządku i Zagospodarowania Przestrzennego

Komunikaty