Rusza kolejna edycja PBO 2018

Serdecznie Państwa zachęcamy do udziału w tegorocznym głosowaniu. Zwycięskie projekty zostaną wpisane do budżetu miasta Poznania na rok 2018. Jak co roku, głosować będzie można również na projekty z naszego Osiedla.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE GŁOSOWANIA NA PROJEKTY PBO 2018!!!

1. Głosowanie odbędzie się w dniach 9 – 30 października br.

2. Projekty są wybierane w głosowaniu powszechnym. Prawo głosu ma każdy mieszkaniec – osoba fizyczna zamieszkująca na terenie Miasta Poznania.

3. Każdy mieszkaniec głosować może tylko raz.

4. Podczas głosowania można oddać maksymalnie jeden głos na projekty ogólnomiejskie i maksymalnie dwa głosy na projekty rejonowe.

5. Głosowanie odbywać się będzie TYLKO przez Internet – z prywatnych urządzeń elektronicznych lub w punkcie do głosowania, który zostanie uruchomiony w sobotę i niedzielę (21-22 października) w godz. 10:00 – 18:00 w ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM nr 2 (dawna Szkoła Podstawowa nr 21) przy ul. Łozowej 77!!! W zeszłym roku punkt do głosowania umożliwił wielu osobom nie mającym dostępu do internetu oddać głos na dębieckie projekty. Punkt do głosowania cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Dębca.

6. Adres internetowy strony, na której będzie można zagłosować:

https://budzet.um.poznan.pl/glosowanie

Poniżej odnośniki do opisów dębieckich projektów wraz z przypisanymi numerami. Przy projekcie Zieleniec nastąpiła zmiana (szczegóły poniżej).

Niestety, można zagłosować maksymalnie na dwa projekty z wymienionych czterech 🙁

https://pbo2018.um.poznan.pl/i/pbo-2018/proposal/362-Boisko_przy_Szkole_Podstawowej_nr_21

https://pbo2018.um.poznan.pl/i/pbo-2018/proposal/428-Zieleniec_Dolna_Wilda – opis projektu nie został zaktualizowany na stronie internetowej PBO. W ramach projektu pozyskane środki finansowe pozwolą na zamknięcie projektu i zostaną przeznaczone na:
– wykonanie placu zabaw oraz wybiegu dla psów wraz z torem przeszkód,
– zakup i montaż elementów małej architektury.

https://pbo2018.um.poznan.pl/i/pbo-2018/proposal/356-Modernizacja_otoczenia_Rynku_D%C4%99bieckiego

https://pbo2018.um.poznan.pl/i/pbo-2018/proposal/200-D%C4%99biecki_parking_dla_aut_i_rower%C3%B3w

AKTUALIZACJA – PROJEKT:

W ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 można jeszcze zagłosować na projekt nr 44 pt. „Trener osiedlowy i trener senioralny”.

Projekt, który od kilku lat z olbrzymim powodzeniem prowadzony jest całkowicie darmowo na boisku przy ulicy Łozowej pt. Trener Osiedlowy AWF. Obecnie przydałoby się wsparcie finansowe na utrzymanie i rozwój działania.

Szczegóły dotyczące wspomnianego projektu, który aktualnie z powodzeniem prowadzony jest bezpłatnie na kilkudziesięciu poznańskich boiskach i budzący radość na twarzach dzieciaków, a seniorom dający szansę aktywizacji.
http://trener.awf.poznan.pl/osiedlowy/o-programie/

„Trener osiedlowy i trener senioralny”
https://pbo2018.um.poznan.pl/i/pbo-2018/proposal/358-Trener_osiedlowy_i_trener_senioralny

Komunikaty